Борусия Дортмунд - Кьолн

Кьолн спечели в Дортмунд, Байерн обърна Щутгарт

След 18 мача без победа в Бундеслигата Кьолн най-накрая спечели. И то не къде да е, а в Дортмунд. Козлите измъкнаха успех с 2:1 срещу Борусия и свалиха съперника от второто място. По същото време Байерн обърна Щутгарт в дербито на Юга с 3:1. Така баварците увеличиха аванса си пред жълто-черните на 4 точки. На втора позиция се изкачи Лайпциг, надвил с 2:1 Арминия. Така Байерн има 22 точки, Лайпциг – 20, Борусия – 18.

Кьолн поведе още в 9-ата минута, когато се разписа дефанзивният халф Елиас Схири. Той вкара отблизо след корнер. Жълто-черните играха много слабо до почивката и освен една греда, не направиха нищо друго. След почивката тимът на Лусиен Фавр натисна, но беше наказан с втори гол. Той отново беше дело на Схири, пак след асистенция на бившия играч на Борусия Матиас Волф.

Фавр реагира с три смени – Азар, Мукоко и Рейна. И точно комбинация между Рейна и Азар доведе до 1:2. Белгиецът се разписа четвърт час преди края. До края Борусия натика Кьолн в наказателното поле, но така и не успя да изравни. Особено фрапантен беше пропускът в 95-ата минута. Тогава първо Мукоко, а след това и Хиланд изпуснаха от чисти позиции. С победата козлите се измъкнаха от дъното и вече са 16-и с 6 точки.

Байерн обърна Щутгарт, но загуби трима с контузии

Шампионът Байерн взе ценна победа в дербито на Юга, но тя може да се окаже пирова. Ернандес, Толисо и Боатенг получиха травми и бяха сменени принудително. Хави Мартинес пък се хвана за бедрото в края на двубоя и излезе накуцвайки.

Иначе баварците не играха особено добре и получиха гол в 20-ата минута. Разписа се Кулибали. После швабите изпуснаха два отлична шанса и бяха наказани – Коман изравни в 38-ата минута след асистенция на Томас Мюлер. Минута по-късно попадение в полза на Щутгарт, вкарано от Фьорстер, беше отменено. Причината – нарушение на Кулибали срещу Нойер. В края на полувремето Левандовски се разписа за 1:2 след пас на Коман.

След почивката домакините нямаха кой знае какви шансове да изравнят. И в 87-ата минута Дъглас Коста сложи точка на спора – 1:3. И този гол дойде след контраатака, също както вторият.