Кьолн - Фортуна

Кьолн се спаси в дербито с два късни гола

Кьолн се спаси от загуба в дербито с Фортуна Дюселдорф, след като вкара два късни гола. Гостите водеха с 2:0 до 88-ата минута, но мачът свърши 2:2. Само преди седмица в друго местно дерби козлите изпуснаха аванс от два гола. Тогава те водеха с 2:0 над Майнц, но Майнц измъкна 2:2.

Кьолн игра по-добре, но Фортуна откри резултата в края на първата част. Голът беше вкаран от Кенан Караман след пас на Скржибски.

Кьолн изпусна дузпа

След паузата домакините натиснаха и стигнаха до дузпа. Тя бе отсъдена в 58-ата минута за нарушение на Боджек срещу Ут. Вината обаче беше на вратаря Кастенмайер, който допусна грешка при малко по-рано. Кастенмайер обаче се реваншира и извади удара на Ут. Само две минути по-късно Фортуна вкара втори гол. Този път се разписа Томи, а асистенцията отново бе на Скржибски.

Домакините продължиха да нападат, но рядко стигаха до добри положения пред Кастенмайер. Това се промени в 88-ата минута. Тогава Дрекслер центрира и резервата Модест вкара с глава за 1:2. Това бе едва вторият гол на французина през сезона. Три минути по-късно козлите изравниха. И то по подобен сценарий. Пак Дрекслер центрира, а Кордоба с глава направи 2:2.

С точката Кьолн се върна на десето място с 34 точки, колкото има и Херта. Фортуна остава 16-и с 24 точки. 15-ият Майнц има 27, а 17-ят Вердер – 21, но и мач по-малко.