Кьолн - Падерборн

Кьолн победи Падерборн, Хофе – Шалке 04

Кьолн победи Падерборн с 3:0 в предпоследния двубой от 7-ия кръг на Бундеслигата. Точни за козлите бяха Симон Тероде (8), Луис Шауб (59) и Себастиан Борнау (85). Това бе първа домакинска победа за тима от март насам.

Тимът на Ахим Байерлорцер имаше тотален превес и можеше да вкара и повече попадения. На два пъти обаче гредите помогнаха на гостите. Голът за Тероде бе втори за него от началото на сезона. Шауб се разписа за първи път в Бундеслигата, докато Борнау вкара първия си гол за козлите.

Кьолн записа втори успех от началото на сезона и събра вече осем точки. Гостите от Падерборн пък регистрираха пето поредно и общо седмо поражение. Логично те са последни с 1 точка.

Хофенхайм не позволи на Шалке 04 да излезе първи

Южняците взеха втора изненадваща поредна победа. Преди паузата те победиха Байерн с 2:1 в Мюнхен, а сега се справиха с Шалке 04 с 2:0. Така те не позволиха на кралскосините да оглавят класирането. Гостите пък могат да съжаляват, че въпреки доминацията си не стигнаха до гол.

И двата гола за домакините паднаха в последните 20 минути, като в основата им бе резервата Иляс Бебу. Първо той асистира на Крамарич за 1:0 в 72-а минута. Това бе първи гол за Крамарич в първия му мач през сезона. Пет минути преди края Хюбнер свали за Бебу и той вкара за 2:0.