Кьолн

Кьолн разби Холщайн Кийл и остава в Бундеслигата

Кьолн разгроми Холщайн Кил като гост с 5:1 в реванша от плейофа за оставане/влизане в Първа и Втора Бундеслига. Козлите го спечелиха с общ резултат 5:2.

Козлите влязоха в срещата след домакинско поражение с 0:1 от съперника, но стартираха изключително напористо втория мач. Те поведоха още в третата минута чрез Йонас Хектор. Почти веднага домакините изравниха чрез Джае Сун Лий. В шестата минута Себастиан Андерсон обаче върна преднината на гостите. Андерсон игра като титуляр за първи път от два месеца.

Отново шведът беяе в прегръдките на съотборниците си в 13-та минута. Това беше и четвърти гол с глава в двубоя. В края на първата част Рафаел Чихос вкара за 1:4, наказвайки бившия си клуб.

След почивката Холщайн Кийл беше съвсем дезорганизиран и Кьолн изпусна четири чисти положения. Все пак в 85-ата минута Елис Схири направи 1:5.

Така козлите остават в Бундеслигата и през следващия сезон, което ще им донесе и поне 50 млн. евро. Холщайн пък не успя да влезе в Бундеслигата за първи път в своята история.  От Втора Бундеслига директна промоция спечелиха Бохум и Гройтер Фюрт. Те заменят изпадналите Вердер и Шалке 04.