Байерн - Кьолн
Снимка: twitter.com/fckoeln

Кьолн изпусна Байерн, Лайпциг и Волфсбург громят

Кьолн изпусна знаменита победа над Байерн в Мюнхен в 17-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изравниха за 1:1 в 90-ата минута чрез Йошуа Кимих.

Кьолн беше открил още в четвъртата минута чрез Схири. И се виждаше победител във втория мач след паузата, след покъртителното 7:1 над Вердер. Още повече Байерн удари две греди чрез Гнабри (14) и Павар (44). След почивката натискът на Байерн беше колосален и Кьолн трудно излизаше от половината си. Шампионът все пак изравни след страхотния удар на Кимих, за да запише второ поредно реми след паузата.

В другите мачове Волфсбург продължи силното си представяне с 5:0 над Херта в Берлин. През уикенда вълците отнесоха вторият тогава Фрайбург с 6:0. Победата е шеста поред за тях в Бундеслига (голова разлика 22:1) и десети мач без загуба. Сванберг откри още в началото, а в края на първата част се разписаха Арнолд и Винд. След паузата по гол добавиха Ридле Баку и Мармош.

Лайпциг пък се изкачи на второ място, след като разцепи Шалке 04 с 6:1 като гост. Андрезиньо изведе Лайпциг напред още в седмата минута, а Бенямин Хендрих удвои в 15-ата. В заключителните минути на полувремето Тимо Вернер и Андрезиньо покачиха на 4:0.

Шалке върна един гол чрез Соичиро Козуки в 56-ата минута. В края Дани Олмо и Юсуф Поулсен оформиха разгрома.

В класирането Лайпциг има 32 точки – четири по-малко от лидера Байерн. Шалке остава на последното място с едва девет точки. Волфсбург е шести с 29 точки, Кьолн е десети с 21 точки.