Кьолн
Играчите на Кьолн пред феновете на тима във Фрайбург

Кьолн изпадна, Хамбургер запази надежда за оцеляване

Кьолн стана първият официално изпаднал отбор от Бундеслигата. Козлите бяха пратени във втория ешелон от Фрайбург след загуба с 2:3. Южняците поведоха с 2:0 с голове на Нилс Петерсен – 14 и 15 за него в първенството. Така той стана най-резултатният германец в Бундеслигата през сезона. Кьолн обаче отговори с две попадения в 82-а и 87-а минута за 2:2 – и двете дело на Леонардо Битенкорт. Дори и реми не беше достатъчно за гостите и те натиснаха здраво, но в третата минута на добавеното време Хьолер се разписа за 3:2. Така Кьолн изпадна, а Фрайбург събра 33 точки и с още една победа ще си гарантира оцеляване.

Волфсбург - Хамбургер
Кирякос Пападопулос от Хамбургер спира Лукаш Блашчиковски
Надежда за Хамбургер

Единственият отбор, който няма изпуснат сезон в Бундеслигата – Хамбургер, запази надежда за оцеляване. Тимът спечели с 3:1 визитата си на Волфсбург – пряк конкурент в битката на дъното. Това беше трета победа за Динозавъра в последните четири кръга и ги доближи на две точки от вълците. Ууд и Холтби – пети гол за него през сезона – се разписаха за 0:2 в края на първата част. Брекало намали на 1:2, но Лука Валдшмид се разписа за 1:3 в добавеното време.

Байерн - Айнтрахт
Никлас Дорш бележи в дебюта си
Байерн бие с третия отбор

Байерн игра с резерви и младежи срещу Айнтрахт и въпреки това спечели с 4:1. Юп Хайнкес направи осем промени в тима, който игра срещу Реал през седмицата. В него имаше трима дебютанти Меритан Шабани, Франк Евина и Никлас Дорш, като точно той вкара за 1:0 малко преди почивката. В последните 14 минути паднаха още четири гола. Сандро Вагнер покачи на 2:0 преди Алер да се разпише след 737 сухи минути за орлите. Рафиня с първия си гол от 18 месеца насам направи 3:1, а после Зюле оформи крайното 4:1. Айнтрахт, чийто треньор Нико Ковач ще води Байерн през следващия сезон, игра слабо и разсеяно. Двата тима ще се срещнат отново на 19 май във финала за купата.

Промоция за Фортуна

По-рано през деня Фортуна Дюселдорф спечели с 2:1 визитата си на Динамо Дрезден и по този начин си осигури промоция в Бундеслигата. Фортуна има 59 точки, 10 повече от третия Холщайн Кийл, който няма как да ги навакса до края. Победният гол вкара Роуен Хенингс в последната минута.