Кола „излетя“ от АМ „Тракия“ – шофьорът е загинал
Млад мъж загина при тежка катастрофа на магистрала „Тракия“, след като кола излетя от аутобана. инцидентът е станал днес около 9.30 часа на 74-тия километър в платното в посока Бургас.
Сигнал за инцидента е бил подаден на телефон
112, а към мястото незабавно са били изпратени екипи на „Пътна полиция“, които обслужват магистралата, аварийно-спасителен екип на РС ПБЗН – Пазарджик и Спешна помощ.
На място е било установено, че лек автомобил „Фолксваген“ е самокатастрофирал.
Водачът, на 21 години, е загинал на място. Той е бил сам в колата. Най-вероятно е загубил управлението му, минал е през мантинелата, след това през оградата отстрани на АМ „Тракия“ и се е преобърнал по таван в полето.
Наложило се е екипът на пожарната
да използва режещи инструменти, за да извади тялото от силно деформирания автомобил. На мястото се извършва оглед от дежурна група на РУ – Септември.
Магистралата е отворена за движение.