Клоп след мача с Уотфорд: имахме късмет, но победихме заслужено (ВИДЕО)

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп призна, че тимът му е имал късмет в двубоя срещу Уотфорд, който мърсисайдци спечелиха с 1:0 с гол-красавец на Емре Джан в края на първото полувреме. В заключителните минути на мача Себастиан Прьодъл от отбора на домакините уцели напречната греда.

„Наистина беше чудесно, много приятни емоции. Получи се труден мач, започнахме добре, а след това заради травма се наложи да заменя Филипе Коутиньо, много важен играч. Действахме търпеливо, играхме футбола си и се опитвахме да създаваме положения. Естествено, Джан вкара изумителен гол. Беше ясно, че ще се наложи да се потрудим, това и направихме.

На този стадион малко отбори успяват да победят с малко кръв. На Ливърпул малко му и провървя, но заслужихме три точки с нашите усилия. Доволен съм от качеството на играта“, каза Клоп след двубоя.

Ливърпул се наложи над Уотфорд с 1:0 с прекрасен гол на Емре Джан в двубой от 35-и кръг на Премиършип. В самия край на първото полувреме немският халф Джан прониза вратата на „стършелите“ със страхотно изпълнение на странична ножица, като този гол без съмнение ще бъде сред кандидатите за най-красиво попадение за 2017 г.

Мърсисайдци стигнаха до трите точки и с известна доза късмет, след като удар на австриеца Себастиан Прьодъл в края на мача срещна напречната греда.

Ливърпул все пак се възползва от грешките на конкурентите от Манчестър и е на третото място с три точки повече от Сити и четири от Юнайтед. В следващия 36-и кръг отборът на Юрген Клоп посреща Саутхемптън.