Клоп, Ливърпул

Клоп: Това беше перфектна вечер на „Анфийлд“

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изрази радостта си както от убедителната победа над Уулвърхемптън с 4:0, така и от завръщането на феновете на червените на „Анфийлд“ след близо 10-месечно прекъсване.

2000 привърженици на мърсисайдци успяха да изгледат на живо разгромния успех. „Това просто беше перфектната вечер. Ако преди десет месеца някой ни бе казал, че на мач на „Анфийлд“ ще дойдат 2000 души, щяхме да си помислим, че сме в много сериозна криза. А тази вечер бе толкова приятно. Когато излязохме да загряваме, всички настръхнахме“, коментира Клоп.

„Толкова беше хубаво по време на мача да чуем You’ll Never Walk Alone. Беше много емоционално. Хората на стадиона бяха в топ форма“, допълни немският специалист.

Победата беше 31 като домакин за Ливърпул в последните 32 мача във Висшата лига. Шампионите на Англия доминираха и поведоха в 24-та минута чрез Мохамед Салах. След почивката тимът на Юрген Клоп стигна до още три гола. За червените реализираха Жоржиньо Вайналдум и Жоел Матип. Нелсон Семедо си вкара автогол в края.

Така мърсисайдци записаха седми успех от началото на сезона и вече имат 24 точки. Така те се изравниха с Тотнъм, но шпорите са с по-добра голова разлика.