Клипърс останаха в плейофите след победа в Оукланд

Ел Ей Клипърс избегна елиминирането в плейофите на НБА, като победи Голдън Стейт Уориърс със 129:121 като гост. Клипърс бяха изправени до стената, тъй като изоставаха с 1:3 преди двубоя. Но успяха да изненадат шампионите и да вземат втори мач в Оукланд.

След разменено преимущество в първата част, гостите започнаха да трупат преднина в средата на втората. Така те се оттеглиха на почивката с осем точки аванс. Преднината на Клипърс достигна 15 точки в средата на третата четвъртина. Уориърс не се отказаха и се върнаха в мача. Те дори успяха да излязат с точка напред две минути и 40 секунди преди края. Това обаче не сломи тима на Док Ривърс, който завърши силно и спечели с осем точки разлика.

Лу Уилямс вкара 33 точки за Клипърс

Над всички за победителите бе Лу Уилямс. Той завърши с 33 точки, 10 асистенции и 4 борби, въпреки че остана извън стартовата петица. Монтрезъл Харъл добави 24 точки от пейката, Данило Галинари завърши с 26 точки и 7 борби.

За Голдън Стейт страхотен мач изнесе Кевин Дюрант – 45 точки, 6 борби, 6 асистенции и 2 откраднати топки. Стеф Къри и Клей Томпсън вкараха общо 46 точки. Нито един друг от шампионите обаче не мина границата от седем точки.

Мач номер 6 от четвъртфиналната серия на Западната конференция е след два дена в Лос Анджелис.

Хюстън се справи с Юта

Хюстън Рокетс вече се класира за полуфиналите на Запад. Тимът надви Юта Джаз със 100:93 и затвори серията с 4:1 победи.