Ник Кирьос
Снимка: twitter.com/usopen

Кирьос изхвърли шампиона Медведев от US Open

Ник Кирьос елиминира шампиона Даниил Медведев от US Open. Австралиецът победи световния №1 в среща от осминафиналите след 7-6(11), 3-6, 6-3, 6-2. Двубоят продължи почти три часа и беше реванш за загубата му от Медведев на Australian Open. Успехът е четвърти за Кирьос в пет мача с руснака.

Освен че загуби титлата в Ню Йорк, Медведев ще загуби и първото място в световната ранглиста. С отпадането му в спор за №1 остават Рафаел Надал, Карлос Алкарас и Каспер Рууд. И тримата все още участват в турнира.

Срещата между Медведев и Кирьос беше и сблъсък на асове. Руснакът реализира 22 аса, а съперникът му – 21. Освен това австралиецът направи и седем двойни грешки. Той обаче беше много по-стабилен при разиграванията.

„Беше много труден мач, защото Даниил е много силен играч. Той е шампион тук и това може би му вкара повече напрежение. Аз играя отлично напоследък и се наслаждавам на тениса“, каза Кирьос.

В следващия кръг австралиецът ще играе с Карен Хачанов. Хачанов мине през пет сета срещу Пабло Кареньо Буста, за да стигне четвъртфиналите. 27-ят поставен спечели след 4-6 6-3 6-1 4-6 6-3.