Локомотив Москва - Байерн

Кимих донесе късен успех на Байерн в Москва

Йошуа Кимих вкара късен гол, за да донесе победа на Байерн Мюнхен над Локомотив Москва. Това беше 13-и пореден успех за баварците в турнира.

Горецка изведе гостите от Мюнхен напред още в 13-ата минута. Той засече центриране на Павар с удар от воле. Локомотив изравни в 70-ата минута чрез Антон Миранчук. Той също вкара след центриране – на Зе Луис. Кимих обаче реализира красив гол десет минути преди края за 1:2.

Това беше 34-а победа в 36 мача за Байерн през 2020-а. Освен головете Кингсли Коман имаше отличен шанс, но уцели гредата. Левандовски пък получи дузпа, но наказателният удар беше отменен от ВАР заради засада.

Шахтьор спря Интер

В другия ранен мач от Шампионската лига Шахтьор Донецк и Интер направиха 0:0. Двубоят се игра в Киев и, също както в Москва, имаше няколко хиляди зрители по трибуните. Нерадзурите удариха две греди – чрез Барела и Лукаку. Освен това 19-годишният Трубин спаси още няколко опасни положения. Шахтьор имаше един точен удар и без осем титуляри, които се лекуват от коронавирус.

Това че Лукаку не вкара гол слага край на серията му от девет поредни мача в Европа с попадение.