Барселона - Гранада

Кике Сетиен започна в Барса с трудна победа – ВИДЕО

Барселона надделя трудно над Гранада с 1:0 в двубой от 20-и кръг на Ла Лига. Това бе дебют за новия треньор на тима Кике Сетиен. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу“ и бе наблюдавана от 65 500 зрители. Кике Сетиен бе назначен преди седмица на мястото на Ернесто Валверде.

Единственият гол в мача отбеляза Лионел Меси в 76-ата минута. 32-годишният аржентинец се отличи седем минути, след като гостите останаха с десет човека след втори жълт картон на Херман Санчес. Барса владееше топката в над 80% от времето, но нападаше бавно и тромаво. Освен това домакините опитваха твърде много атаки през центъра, където бяха спирани лесно.

Гранада нападаше рядко и имаше един добър шанс. Удар на Ян Етеки след почивката се отби от гредата.

С трите точки Барса се изравни в класирането с Реал Мадрид. И двата отбора имат по 43, каталунците са с по-добра голова разлика.