Мойс Кийн, ПСЖ

Кийн вкара първите си голове за ПСЖ – ВИДЕО

Мойс Кийн вкара първите си голове за ПСЖ при победата с 4:0 над Дижон. Това означава, че той вече има попадения в Серия А, Висшата лига и Лига 1. И то още преди да навърши 20 години. Той се разписа на два пъти в първите 23 минути. Другите два гола вкара Килиан Мбапе в края.

Кийн, който играе под наем от Евертън, откри още в третата минута. После Неймар удари греда, след което асистира на италианеца за 2:0. Кийн се контузи в 73-ата минута и вместо него на терена се появи Мбапе. И за двата гола на френския национал отлична работа свърши Неймар.

Успехът бе шести поред за ПСЖ след двете загуби на старта. Така столичани се качиха на първо място в класирането. Дижон имаше доста положения и със сигурност не заслужаваше толкова тежка загуба. Тимът остава последен в класирането и все още няма победа през сезона.

Два мача отложени заради коронавирус

Междувременно два мача в професионалния футбол бяха отложени заради заразени с коронавирус. В Лига 1 няма да се играе сблъсъкът между Ланс и Нант. Причината е, че 11 играчи от тима на домакините са дали положителна проба. В Лига 2 беше отложен двубоят между Гренобъл и Нанси.