Киелини - Балотели, Ювентус - Бреша
Снимка: EPA/БТА

Киелини се завърна, Юве спечели – ВИДЕО

Шампионът на Италия Ювентус постигна рутинна победа с 2:0 срещу борещия се оцеляването си тим на Бреша в 24-ия кръг на Серия А. Двубоят беше отбелязан и от завръщането на капитана Джорджо Киелини. Той не беше играл от шест месеца. 35-годишният Киелини се появи на терена в 78-ата минута.

Старата госпожа отбеляза по един гол в двете полувремена. Точни бяха Пауло Дибала (38) и Хуан Куадрадо (75). Дибала се разписа директно от пряк свободен удар. Той бе отсъден за нарушение на Флориан Айе, който пък бе изгонен за фаула. Куадрадо реализира след асистенция на Матюиди. Юве удари и три греди.

Кристиано Роналдо получи почивка и остана извън групата за двубоя.

Фиорентина наказа Сампдория с 5:1

В друга среща Сампдория на Клаудио Раниери допусна унизителна домакинска загуба от Фиорентина с 1:5. Двата отбора завършиха двубоя в намален състав. Още през първото полувреме по два жълти картона получиха Никола Муру (Сампдория) и Милан Бадел (Фиорентина).

До почивката Виола вече водеше с 3:0. Първо Мортен Торсби си заби автогол, а после Влахович и Киеза вкараха от дузпи. След паузата Влахович и Киеза реализираха още по веднъж, този път от игра. В 90-та минута Маноло Габиадини вкара почетен гол за генуезци.