Румъния - Испания

Кепа спаси Испания в Румъния – ВИДЕО

Испания постигна пети последователен успех от също толкова срещи в квалификацииите за Евро 2020. Иберийците надиграха като гост Румъния с 2:1 в двубой от група F. Това бе първи мач за Роберто Морено начело, след като замени за постоянно Луис Енрике. Двубоят бе предшестван от минута мълчание в памет на дъщеричката на Луис Енрике.

Испания започнаха по-добре и след натиск в първия половин час закономерно поведеха в резултата. Точен бе централният защитник Серхио Рамос, който откри от дузпа. Две минути след началото на втората част Пако Алкасер покачи на 2:0 след асистенция на Жорди Алба.

Обратът на румънците

Десетина по-късно румънците се върнаха в срещата – Флорин Андоне вкара за 1:2. Това бе и първият им точен удар във вратата на Кепа Арисабалага. В 79-та минута испанците останаха с човек по-малко след директния червен картон на Диего Йоренте. В последната минута пък Кепа извади удар на Пушкаш и спаси победата.

Испанците имат 15 точки, Швеция е на второ място с 10. Норвегия има 8, Румъния – 7.