София Кенин

Кенин и Кареньо Буста са на четвъртфинал в Париж

София Кенин се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Това се случва за първи път в кариерата ѝ. Тя обърна Фиона Феро с 2-6, 6-2, 6-1 за около час и 45 минути игра.

Шампионката на Аустрелиън Оупън поведе с ранен пробив и 2-0. После обаче тя допусна неочакван срив, губейки шест безотвени гейма. Кенин поведе и на старта на втория сет, но бе моментално пробита обратно от французойката. После обаче тя показа класата си, реализирайки нови два брейка. В третата част Кенин не остави шансове на съперничката и се класира за четвъртфиналите в Париж за първи път в своята кариера.

Нейна опонентка в спор за място на полуфиналите ще бъде победителката от двубоя между Онс Жабер и Даниел Колинс. Срещата трябваше да се изиграе вчера, но беше отложена заради дъжд.

Кареньо Буста сложи край на приказката на германски квалификант – СНИМКИ

При мъжете Пабло Кареньо Буста достигна четвъртфиналите, след като надигра Даниел Алтмайер. Испанецът спечели в три сета – 6-2, 7-5, 6-2, за два часа и 20 минути игра.

Испанецът дръпна с два пробива и затвори убедително откриващата част. Във втората обаче той имаше далеч повече проблеми срещу 186-ия в света германец. Квалификантът поведе с 5-2 и сервираше за сета при 5-4, но не успя. След загубения втори сет Алтмайер се срина и се предаде.

Испанският тенисист достигна за втори път четвъртфиналите в Париж. Предишният беше през 2017-а, когато отстъпи на бъдещия шампион Рафаел Надал. Сега негов съперник в спор за място на полуфиналите ще бъде световният номер 1 Новак Джокович. Двамата играха на осминафиналите на US Open, когато сърбинът беше дискалифициран за удар по съдия на линията.