Хари Кейн Вердер - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayernen

Кейн стартира с гол и асистенция в Бундеслигата

Хари Кейн стартира с гол и асистенция престоя си в Бундеслигата. Капитанът на националния отбор на Англия беше титуляр за Байерн при разгромното 4:0 над Вердер в Бремен.

Мачът сложи началото на 61-я сезон в Бундеслигата. И беше под номер 113 между съперниците. Това е и най-играният двубой в историята на първенството. Баварците обаче имат тотална доминация в последните години. Те са в серия от 32 поредни мача без загуба срещу Вердер. Последното поражение беше през септември 2008 г. с 2:5 в Мюнхен.

Кейн асистира на Сане за 0:1 в четвъртата минута. В 74-ата нападателят направи 0:2 след пас на Алфонсо Дейвис. Сане се разписа отново за 0:3 в последната минута на редовното време. А в добавеното резервата Матис Тел направи 0:4 след пас на друга резерва – Томас Мюлер.

Илия Груев този път беше в групата на бременци за мача, но не влезе в игра. Българският национал е пред трансфер в Аякс.