Хари Кейн
Снимка: twitter.com/SpursOfficial

Кейн качи Тотнъм на върха с гол №250

Хари Кейн вкара своя гол №250 за Тотнъм и качи шпорите на върха във Висшата лига. Благодарение на попадението столичани биха с 1:0 Уулвс. Тотнъм събра 7 точки след три кръга. С по шест точки, но и мач по-малко са Манчестър Сити и Арсенал. Уулвс пък вече десет срещи в елита няма победа.

Кейн се разписа в 64-ата минута, след като вкара добавка след корнер на Перишич. По подобен начин в миналия кръг шпорите измъкнаха 2:2 от Челси. Попадението е номер 185 за него за клуба в елита. Така той изпревари Серхио Агуеро (184) като футболистът, реализирал най-много голове за един клуб във Висшата лига.

Голът беше и №1000 за Тотнъм като домакин във Висшата лига. Столичани са петият тим в историята с подобно постижение.

Преди попадението Кейн и Хюн-Мин Сон удариха греди. През първото полувреме обаче Тотнъм игра бавно, без интензивност и идеи в атака. Уулвс ограничаха домакините до само един удар. И изпуснаха голям шанс да открият резултата чрез Матеуш Нунеш.