Хари Кейн Тотнъм
Снимка: twitter.com/spursofficial

Кейн изравни рекорда на Грийвс, Тотнъм спечели

Хари Кейн изравни рекорда на Джими Грийвс по голове за Тотнъм при успеха с 1:0 над Фулъм. Капитанът на Англия вкара единственото попадение в края на първата част. Той се разписа за 266-и път за Тотнъм, Грийвс прави същото в периода 1961-1970 г.

Кейн имаше възможност дори да подобри рекорда, но Бернд Лено спаси удара му. „Крейвън Котидж“ стана 33-я стадион във Висшата лига, на който той отбелязва. Номер едно по този показател е Анди Коул с 37 различни стадиона. Кейн вече има 199 гола за шпорите във Висшата лига и точно 300 мача в първенството. И рекордните 48 попадения в лондонски дербита.

Иначе Фулъм имаше няколко отлични положения през първото полувреме. Лорис обаче спаси ударите на Боби Декордова-Рийд и Харисън Рийд. Поражението е второ поред за котиджърс, които изпуснаха шанса да изпревавят Тотнъм в класиране. Фулъм остава с 31 точки, шпорите събраха 36. Така те са само на три точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.