Хари Кейн, Англия
Снимка: twitter.com/england

Кейн донесе 1:1 за Англия в Мюнхен с 50-я си гол

С 50-ия си гол за Англия Хари Кейн донесе равенство на островитяните в Мюнхен. Тимът на Гарет Саутгейт измъкна 1:1 от Германия с попадение от дузпа в 88-ата минута. Срещата беше от група А на Лигата на нациите. Дузпата беше отсъдена от ВАР след нарушение на Нико Шлотербек срещу самия Кейн.

Той вече е втори във вечната ранглиста на страната след Уейн Рууни. Рууни има 53 гола с екипа с трите лъва.

Точката е първа за Англия в групата, в първия си мач европейския вицешампион падна от Унгария.

Мачът в Мюнхен беше вълнуващ и пълен с възможности за гол и пред двете врати. Германците поведоха в 50-ата минута чрез Йонас Хофман.

В другата среща в групата Италия се наложи с 2:1 срещу Унгария у дома. Европейските шампиони са начело с четири точки, следвани от унгарците с три. Германия и Англия имат съответно две и една.

В следващите мачове Англия приема Италия, а Унгария – Германия.