Кей Нишикори

Кей Нишикори се класира за осминафиналите на турнира в Мадрид

Японецът Кей Нишикори се класира за осминафиналите на „Мастърс“ турнира в Мадрид с награден фонд 6 408 230 евро.

В мач от втория кръг поставеният под номер 6 в схемата победи трудно аржентинеца Диего Шварцман с 1-6, 6-0, 6-4 след точно 2 часа игра.

След като загуби тежко първия сет, във втория Нишикори пое инициативата и, след три безответни пробива, спечели с 6-0.

В решителния трети сет японецът първи поведе с пробив при 3-1, но Шварцман направи моментално рибрейк. Нишикори отново спечели подаването на съперника за 5-3 и така получи възможността да сервира за мача. Вместо обаче да се възползва осмият в света пропусна два мачбола и бе наказан от неговия съперник, който намали за 5-4. Тук обаче силите на аржентинеца явно вече бяха изчерпани, тъй като Нишикори набързо поведе с 0:40 и още от втория си опит затвори гейма и мача в своя полза.

На осминафиналите Кей Нишикори ще срещне Давид Ферер. Опитният испанец спечели служебно двубоя си срещу Жо-Вилфред Цонга, след като съперникът му се отказа поради травма в дясното рамо.

Победи във втори кръг постигнаха още петият поставен Милош Раонич, който победи с 6-4, 6-4 Жил Мюлер от Люксембург, както и австралиецът Ник Кирьос, който се наложи над Райън Харисън (САЩ) с 6-3, 6-3.