Каземиро, Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/ManUtd

Каземиро спаси Юнайтед срещу Челси

С първия си гол за клуба Каземиро донесе реми на Манчестър Юнайтед в гостуването на Челси. Червените дяволи измъкнаха 1:1 с попадение в 94-ата минута.

Юнайтед беше без извадения от състава Кристиано Роналдо. Това обаче не се отрази на тима на Ерик тен Хаг. Гостите играха отлично на „Стамфорд Бридж“ особено през първото полувреме. Юнайтед отправи четири удара, но Кепа ги спаси. Сините от Лондон натиснаха след паузата, имаха греда, а в 86-ата минута получиха дузпа за нарушение на Мактоминей. Жоржиньо спокойно я вкара за 1:0.

В четвъртата от шестте минути добавено време обаче Каземиро засече центриране с глава и прати топката в мрежата за 1:1.

Ремито остави Юнайтед на точка зад Челси – 20 срещу 21. Лидерът Арсенал има 27 точки, но и мач по-малко.

На „Стамфорд Бридж“ имаше и сърцераздирателни сцени, когато Рафаел Варан получи травма. Защитникът се разплака, явно усещайки, че контузията е сериозна и това може да му коства мястото на Мондиал 2022. В последните две седмици четирима играчи от Висшата лига отпаднаха от турнира заради травми.