Кавани, Неймар и Мбапе вкараха голове за ПСЖ – ВИДЕО

И трите големи звезди на ПСЖ се разписаха при успеха на шампиона над Анже. Столичани спечелиха с 3:1, като головете вкараха Единсон Кавани, Неймар и Килиан Мбапе. Така тимът на Томас Тухел продължава да има 100-процентов актив от старта на сезона.

ПСЖ - Анже
Неймар минава между защитниците на Анже

За Кавани това бе първи мач след лечение на травма. И именно той откри резултата отблизо в 12-а минута. Минута по-късно голмайсторът на Лига 1 уцели гредата. Кавани изпусна още една възможност, като не уцели вратата с ножичен удар.

Анже обаче шокира ПСЖ с изравнителен гол в 21-а минута. Той бе дело на Томас Мангани от дузпа. Резултатът 1:1 се запази до почивката, но след нея на сцената излезе Килиан Мбапе.

ПСЖ - Анже, Мбапе

Мбапе блести след паузата

Световният шампион направи 2:1 в 51-а минута с хубав удар от воле. След това 19-годишният нападател асистира на Неймар за третото попадение в 66-а минута. Мбапе имаше шанс да вкара още веднъж в края, но шутът му бе спасен от вратаря Людовик Бутел.