Каспер Рууд
Снимка: twitter.com/atptour

Каспер Рууд отстрани Григор в Сан Диего

Каспер Рууд сложи край на победната серия на Григор Димитров в Сан Диего. Норвежецът се справи с Гришо в оспорван полуфинал след 6-4, 4-6, 6-4. Мачът продължи два часа и 20 минути. Така десетият в света стигна пети финал тази година, като има и четири трофея. Димитров пък не успя да се добере до първия си финал от 2018-а насам.

Двубоят беше първи между Димитров и 22-годишният Рууд. Във финала на турнира норвежецът ще играе с Камерън Нори. Британецът изненадващото победи №1 в схемата Андрей Рубльов след 3-6, 6-3, 6-4.

Иначе Григор Димитров игра на високо ниво, но допусна грешки в решителните моменти. Българинът завърши с четири аса и четири двойни грешки. Той вкара 72% от първия си сервис и спечели 65% от разиграните точки при него.

Срещата започна с пробив в полза на Григор, но после норвежецът го върна. В деветия гейм българинът допусна нов пробив и не успя да го върне до края на сета. Във втората част ситуацията беше подобна – двамата си размениха по един пробив в третия и четвъртия гейм, а в края на Григор взе подаването на съперника си.

Драматичният трети сет започна с четири поредни пробива за 2-2. При 3-3 Рууд пак проби Димитров и задържа аванса си до края.