Късен гол за 2:2 спаси ПСВ срещу Тотнъм

ПСВ - Тотнъм
Хари Кейн бележи за 1:2

Тотнъм изпусна да запише първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, като направи 2:2 с ПСВ Айндховен. Лондончани водеха с 2:1 до 87-а минута, когато Люк Де Йонг изравни отблизо. Така и холандския, и английският тим взеха първите си точки в групата.

Моура е вкарал първия гол за Тотнъм

Домакините откриха в 29-а минута, когато рикоширал удар на Ървинг Лосано се озова зад гърба на Юго Лорис. Пет минути преди почивката обаче Моура засече центриране на Трипиър за 1:1. Това бе 20-ата асистенция на английския национал за шпорите. Кейн и Перейро удариха греди преди почивката. А освен това попадение на Санчес бе отменено заради засада на Кейн.

Юго Лорис получава червен картон
Гол и червен картон за Тотнъм

В началото на второто полувреме Хари Кейн се разписа за 1:2. Той засече центриране на Кристиан Ериксен. Шпорите изглеждаха сигурни в успеха до 79-а минута. Тогава Юго Лорис бе изгонен за безумно нарушение срещу Лосано. И домакините се възползваха от това, за да стигнат до 2:2.

Първа точка за Тиери Анри начело на Монако

В другия ранен мач Монако измъкна 1:1 като гост на Брюж. Това бе първа точка за новия треньор на гостите Тиери Анри, който дебютира със загуба през уикенда. Муса Сила откри за Монако след половин час игра. Само осем минути по-късно Уесли вкара за 1:1. Точката бе първа и за двата клуба в тазгодишното издание на Шампионската лига. Те са в група още с Борусия Дортмунд и Атлетико Мадрид.