Уейн Рууни

Кариерата на Рууни в МЛС завърши тъжно – ВИДЕО

Кариерата на Уейн Рууни в МЛС завърши с разгромна загуба. Неговият ДиСи Юнайтед падна с 1:5 от Торонто в първия кръг на плейофите. Това слага край на сезона в САЩ за англичанина. През януари той ще се премести в Дарби Каунти в ролята на играещ треньор. 33-годишният нападател изкара последните 18 месеца във Вашингтон.

Домакините от Торонто поведоха чрез Марко Делгадо през първото полувреме. Гостите бяха на път да отпаднат, но стигнаха до 1:1 в добавеното време. Автор на попадението бе Лукас Родригес в 93-ата минута. Рууни е голмайстор на тима си в редовния сезон с 11 попадения. Той имаше три отлични шанса, но не успя да се разпише.

Торонто доминираше в продълженията и вкара 4 гола за крайното 5:1. При това всичките четири попадения дойдоха в период от само 12 минути. А за да довърши мизерната вечер Пол Ариола получи червен картон в края.

Така Торонто стигна до финалите на Източната конференция. Съперник на канадския тим там е Ню Йорк Сити.