Пабло Кареньо Буста

Кареньо Буста срещу Надал на полуфинал в Барселона

Пабло Кареньо Буста стигна до драматичен обрат срещу Диего Шварцман в четвъртфиналната фаза на турнира в Барселона. Испанецът записа успех след 6-4, 3-6, 7-5. Срещата продължи над два часа и половина.

Първият сет бе спечелен от Кареньо Буста, макар че Шварцман първи проби. Представителят на домакините изоставаше с 3-4, но спечели три безответни гейма. Аржентинецът реализира ранен пробив и във втория сет. После той добави още един и затвори успешно частта.

В заключителния сет Шварцман поведе с аванс от 4-1 гейма, а после при 5-3 сервираше за мача. Тогава обаче той се пропука, а Кареньо Буста не само върна брейка, но направи нов такъв. После той спечели и четвърия си пореден гейм, за да завърши драматичната си победа.

В спор за място на финала той ще играе с 11-кратния победител в надпреварата Рафаел Надал. Надал се справи лесно с британеца Камерън Нори в два сета.

В другия полуфинал играят Яник Синер и шампионът от Монте Карло Стефанос Циципас.