Арда - Берое
Снимка: beroe.bg

Караджов пак спаси дузпа, Арда пак спечели

Иван Караджов спаси втора дузпа за три дни, а Арда отново спечели. Вратарят първо извади дузпа в полуфинала за Купата срещу Славия. Арда спечели с 1:0 и се класира за исторически първи финал. Иван Караджов повтори упражнението и срещу Берое, а Арда пак спечели с 1:0. Двубоят със заралии беше от 24-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата реализира Тонислав Йорданов в 69-та минута. Той се разписа след асистенция на Румен Руменов. В заключителните минути Берое получи дузпа за нарушение на Деян Лозев срещу Алиун Фал. Именно потърпевшият застана зад топката, но би слабо и Караджов спаси. Иначе двубоят беше равностоен с малко положения.

С трите точки Арда събра 42 и се доближи на две точки зад третия ЦСКА-София. Берое остава пети с 36 точки на пет пред седмия Черно море. До краяна редовния сезон остават два кръга.