Хери Кейн рекорд
Снимка: twitter.com/spursofficial

Кейн счупи рекорда, Тотнъм победи Сити

Хари Кейн стана голмайстор номер едно в историята на Тотнъм при победата над Манчестър Сити. Шпорите спечелиха с 1:0 с попадение именно на 29-годишния си капитан. Така Кейн събра 267 гола за тима от Северен Лондон – един повече от легендата Джими Грийвс. Попадението е под номер 200 за него във Висшата лига. Само двама играчи са стигали тази кота преди него. Алан Шиърър има 260 гола, Уейн Рууни има 208.

Първият гол на Кейн за Тотнъм беше вкаран на 15 декември 2011 г. Сега той се разписа още в 15-ата минута след отличен пас на Пиер-Емил Хойбьерг. Попадението е под номер 17 за него през сезона.

Манчестър Сити имаше сериозно предимство, но така и не съумя да го оползотвори. Шпорите бяха без своя мениджър Антонио Конте, който се възстановява от операция за премахване на жлъчния мехур. Те останаха с човек по-малко в края – Кристиан Ромеро беше изгонен в 87-ата минута. Но въпреки това удържаха успеха.

Поражението не позволи на Манчестър Сити да съкрати аванса на Арсенал на върха. Вчера артилеристите паднаха от Евертън с 0:1, но продължават да водят с пет точки. Те имат 50, Сити е с 45. Трети с 42 точки е Манчестър Юнайтед.