Канада
Снимка: twitter.com/canadasocceren

Канада се класира на световно първенство след 36 години

Националният отбор на Канада се класира за Световното първенство в Катар. Канадците станаха първият тим от зона КОНКАКАФ, гарантирал си място на турнира. Тимът ще участва на Мондиал след пауза от 36 години. За последно Канада игра на турнира през 1986 година, като тогава отпадна в групите без да отбележи гол.

Канадците победиха Ямайка с 4:0 в Торонто и по този начин събраха 28 точки. Това им осигурява със едно от трите места за директно класиране. САЩ и Мексико са втори и трети с по 25 точки. Коста Рика е на четвърто място в подреждането с по 22 точки. САЩ няма да се класира директно, единствено ако загуби с поне 6 гола разлика визитата си на Коста Рика. Мексико пък е домакин на Салвадор и се класира до при реми. Четвъртият в класирането ще играе плейоф с победеля от плейофа в зона Океания. Той е между Нова Зеландия и Соломоновите острови.

Начело на Канада а английският треньор Джон Хърдман. Любопитно е, че с него начело женският тим на страната взе олимпийски медали през 2012 и 2016 г.