Камбуров, ЦСКА 1948
Снимка: cska1948.bg

Камбуров вкара хеттрик при 5:0 за ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 вкара за втори пореден мач пет гола. След като наказаха Етър, сега червените разгромиха и Ботев Пловдив. Мартин Камбуров вкара хеттрик.

На Националния стадион „Васил Левски“ новакът не остави съмнения в превъзходството си. Резултатът бе открит именно от Камбуров, който се разписа от бялата точка. В края на първата част Галин Иванов покачи на 2:0 след асистенция на неостаряващия нападател. На старта на второто полувреме Георги Русев вкара за 3:0.

До края гостите инкасираха нови две попадения – Камбуров оформи своя хеттрик с голове номер 241 и 242 в елита. Той се приближи на 11 от рекорда на Петър Жеков.

ЦСКА 1948 пък изпревари ЦСКА-София във временното класиране заради по-добрата си голова разлика. Тимът е четвърти в таблицата с 12 точки. Ботев е 12-и с осем точки. В следващия кръг армейците гостуват във Враца, а Ботев приема Етър.

В по-ранния двубой от програмата Царско село достигна до трите точки срещу Черно море след победа с 1:0. Късното попадение беше дело на Мирослав Будинов от дузпа.