Камбуров, Ботев Враца - Берое
Снимка: beroe.bg

Камбуров изведе Берое до труден успех във Враца

Вездесъщият Мартин Камбуров изведе Берое до победа над Ботев Враца с 2:1 в 17-я кръг. Ветеранът се върна в клуба от Стара Загора само преди два дни от ЦСКА 1948. Той обаче беше титуляр и вкара и двата гола за успеха.

Старозагорци извадиха късмет в самото начало, след като Петър Атанасов пропусна стопроцентово положение за врачани. Малко по-късно Камбуров отбеляза своя гол номер 247 в българското първенство след точно реализирана дузпа. Радостта на гостите не трая дълго и Мартин Николов възстанови паритета в 19-та минута.

Мачът вървеше към равенство, когато вездесъщият Камбуров направи 1:2 в добавеното време. Той реализира след пас на Александър Василев. Така нападателят се доближи на пет гола от рекорда на Петър Жеков. Освен това той вече има 50 попадения за зелените в елита.

Берое събра 31 точки и се доближи на една зад четвъртия Арда и на две от втория и третия – съответно Локомотив Пловдив и ЦСКА-софия. Ботев Враца е десети с 15 точки.

В следващия кръг Берое приема Славия, докато врачани гостуват на Арда.