Каляри спечели, Десподов не игра – ВИДЕО

Каляри победи Фиорентина с 2:1 у дома в стартовия двубой от 28-и кръг на Серия А. Така сардинци взеха три много важни точки в битката си за оцеляване. Те вече са 13-и с 30 точки – девет повече от 18-ия Болоня. Фиорентина има 37 точки и е на 10 позиция. Националът Кирил Десподов не бе в групата на домакините за двубоя.

И трите гола в срещата бяха отбелязани през второто полувреме. Атакуващият полузащитник на домакините Жоао Педро даде преднина на Каляри в 52-ата минута. Той бе изпуснат от защитата на виолетовите и отблизо простреля мрежата на гостите. В 66-ата минута капитанът Лука Чепители направи 2:0. Той се разписа след удар с глава.

Киеза върна един гол в края

После Жоао Педро уцели гредата. Гостите успяха да върнат един гол две минути преди края, когато се разписа Федерико Киеза. Фиорентина обаче не успя да изравни резултата, а и щеше да е незаслужено.