Барселона - Кадис
Снимка: twitter.com/cadiz_cfen

Кадис изненада лошо Барселона на „Камп Ноу“

Заплашеният от изпадане Кадис спечели изненадващо с 1:0 на „Камп Ноу“. Успехът на аутсайдера означава, че Реал Мадрид може да стане шампион още в следващия кръг. Белия балет води с 15 точки на Барса, а до края остават шест кръга. Барселона има 60 точки, с колкото са още Севиля и Атлетико Мадрид. Петият Бетис има 57 точки.

Единственият гол в сблъсъка вкара Лукас Перес малко след почивката. Това е четвърто попадение за него срещу Барселона и трето на „Камп Ноу“. Загубата е първа за тима на Шави в Ла Лига от 15 декември насам. Тя обаче е и втора за пет дни след 2:3 от Айнтрахт в четвъртък за Лига Европа.

Шави остави на пейката нападателите Пиер-Емерик Обамеянг и Адама Траоре. Те бяха пуснати в игра през второто полувреме, но и това не помогна.

С успеха Кадис се изкачи на 16-о място с 31 точки. Гранада и Майорка имат по 29 точки, Леванте и Алавес – по 25.