Ювентус взе дербито с Интер с 1:0 – ВИДЕО

Ювентус победи Интер с 1:0 в Дерби д’Италия. Така бианконерите вече имат 14 точки аванс пред нерадзурите на върха на класирането. Единственият гол вкара Марио Манджукич в средата на второто полувреме.

Интер обаче може да съжалява, защото игра добре, особено през първото полувреме. Товава колосът от Милано имаше две чисти положения. Най-доброто изпусна Галиардини, който уцели гредата. Удар на Политано пък излезе в аут. Това обаче си останаха и единствените шансове за гостите.

Ювентус натиска след паузата

След почивката Юве заигра с по-висока скорост и започна да създава положения. Първо Дибала, а след това и Роналдо изпуснаха шансове да открият резултата. Все пак в 66-а минута шампионът стигна до гол. Жоао Кансело проби отляво и центрира, а Манджукич от няколкото метра с глава се разписа за 1:0. Това бе седми гол за хърватина от началото на сезона. Той успя да накажа и втория Наполи, и Милан, и Лацио.

Ювентус - Интер
Манджукич бележи за 1:0
Рекорден брой точки за шампиона

Юве записа 14-а победа в 15 кръга, като има 43 точки от началото на сезона. Това е рекорд за големите първенства в Европа, като толкова имаше и ПСЖ.