Торино - Ювентус

Ювентус взе дербито на Торино – ВИДЕО

Ювентус спечели градското дерби с Торино с 1:0. Голът бе вкаран от Матайс де Лихт през второто полувреме. Защитникът бе основно действащо лице и в друга ситуация, когато топката го удари в ръката в наказателното поле. Съдията обаче не отсъди нарушение. Освен това отмени изравнителен гол на Бремер в добавеното време.

Треньорът на Ювентус Маурицио Сари остана доволен от успеха в Дерби дела Моле. „Това беше труден мач, но съм щастлив от видяното. Можехме да загазим срещу Торино, но отборът още веднъж реагира добре. В тази част от сезона не си правим сметки, а гледаме просто да натрупаме точки. Де Лихт идва от лига, която не е толкова тактически развита и е нормално да изпитва затруднения“, заяви Сари.

„Щастлив съм от победата и заради гола, който вкарах. Това е специален момент. Трудно е да се преместиш в нов отбор и нова обстановка. Съотборниците ми обаче помагат много и всичко върви чудесно. Уча се с всеки изигран двубой“, заяви националът на Нидерландия Де Лихт.

Лукаку измъкна Интер в добавеното време

Интер продължи преследването на Ювентус след труден успех в Болоня. Домакините откриха след час игра с попадение на Сориано. Голът дойде противно на това, което се случваше на терена, където Интер имаше предимство. Лукаку обаче изравни в 75-ата минута. А в добавеното време вкара дузпа за 1:2. Така белгиецът има вече осем гола в Серия А.

Рома наказа Наполи

Рома се изкачи на трето място в класирането след 2:1 над Наполи. Намиращият се в отлична форма Дзаниоло вкара за 1:0 в 19-ата минута. После Коларов изпусна дузпа за джалоросите. Ди Лоренцо можеше да изравни, но Смолинг изчисти от голлинията. После пък Кайехон удари греда.

Рома получи право да изпълни втора дузпа в 55-ата минута. Този път обаче Верету реализира за 2:0. Аркадиуш Милик върна един гол за Наполи в 72-ата минута. Така за първи път в своята кариера той се разписа в четири поредни кръга. Тимът на наказания Карло Анчелоти обаче не успя да изравни.