Ювентус

Ювентус стана шампион на Италия за седми пореден път – СНИМКИ

Ювентус си гарантира предсрочно титлата в италианското първенство за седми пореден път. Тимът от Торино завърши 0:0 с Рома в италианската столица в предпоследния 37-и кръг от Калчото. Точката бе достатъчна за бианконерите, въпреки че вторият Наполи надви Сампдория. Кръг преди края разликата между двата тима на върха е четири точки в полза на Юве.

В Рим вълците играха по-добре през първото полувреме, но не стигнаха до гол. След почивката обаче балансът се промени. Първо попадение на Пауло Дибала бе отменено заради засада, а след това домакините останаха с човек по-малко. Белгийският халф на римските вълци Раджа Наинголан бе изгонен от терена за втори жълт картон в 68-ата минута. Юве се нуждаеше от точка, за да е сигурен в титлата и я постигна с лекота. Така грандът от Торино стана шампион на Италия за 34-и път.

Ювентус

Рекорд за Буфон

Джанлуиджи Буфон не игра в Рим, но постави рекорд – той стана шампион за девети път. Така 39-годишният вратар изпревари Вирджинио Розета, Джовани Ферари и Джузепе Фурино, които имат по осем титли.

Ювентус

Четвърти пореден дубъл за Алегри

След като в сряда Юве спечели купата на Италия, сега тимът направи още един дубъл. Той е четвърти поред, което означава, че Масимилиано Алегри взима по два трофея във всеки един сезон начело на тима.