Ювентус купа

Ювентус спечели купата на Италия

Ювентус се наложи над Аталанта с 2:1 и завоюва купата на Италия за 14-и път в своята история. Финалът се игра на стадион „Мапей“ в Реджо Емилия. На арената на Сасуоло имаше 4300 зрители. Аталанта загуби втори финал в последните три години. Предшното поражение беше през 2019-а от Лацио.

Деян Кулушевски осигури предимство на „Старата госпожа“ в 31-ата минута, а 10 минути по-късно Руслан Малиновски възстанови равенството. Победният гол за Юве отбеляза Федерико Киеза в 73-ата минута.

Ювентус завоюва трофея за 14-и път (1938, 1942, 1959, 1960, 1965, 1979, 1983, 1990, 1995, 2015, 2016, 2017, 2018, 2021).

Минути след успеха треньорът Андреа Пирло заяви, иска да остане на начело на клуба. „Искам да остана, защото обичам футбола. По-късно ще взема решение, но бих искал да продължа работата си“, каза Пирло. Според медиите на Апенините, ръководството е взело решение да уволни Пирло, дори и той да изведе отбора до място в Шампионската лига. Юве в момента е пети в класирането и няма да бъде шампион за първи път от 9 години.