Салернитана - Ювентус
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Ювентус се справи с последния Салернитана – ВИДЕО

Ювентус се върна към победи с 2:0 срещу Салернитана в 15-ия кръг на Серия А. Бианконерите бяха загубили предишните си два двубоя.

Головете за Юве вкараха Пауло Дибала и Алваро Мората. Освен това попадение на Джорджо Киелини беше отменено, а Дибала пропусна и дузпа.

Ювентус имаше тотална доминация, като домакините не отправиха нито един точен удар във вратата. Вид Белец пък направи чудеса, за да инкасира само две попадения. Гостите откриха в 21-ата минута. тогава Деян Кулушувски центрира, Пауло Дибала вкара от воле за 0:1. Малко по-късно Киелини пак вкара топката във вратата, но реферът отсъди засада.

20 минути преди края Алваро Мората се разписа за 0:2 след пас на Федерико Бернардески. В петата минута на продължението Юве получи дузпа за нарушение срещу Мората. Дибала обаче стреля над вратата.

След успеха Ювентус е седми с 24 точки, колкото има и шестият Фиорентина. Фиорентина победи с 3:1 Сампдория. Четвъртият Аталанта също спечели – 4:0 над Венеция след хеттрик на Марио Пашалич.