Ювентус - Беневенто

Ювентус сдаде титлата след 0:1 от Беневенто – ВИДЕО

Ювентус намали до минимум шансовете си да спечели десета поредна титла в Италия. Шампионът загуби от Беневенто с 0:1 у дома в 28-я кръг на Серия А.

Бианконерите доминираха тотално, но така и не успяха да стигнат до гол. Те получиха дузпа, която беше отменена след намеса на ВАР. Освен това попадение на Кристиано Роналдо също беше отменено.

Беневенто пък реализира единствения си точен изстрел, за да стигнат до ценен успех в битката за оцеляване. Автор на попадението за гостите стана Адолфо Гаич в 69-та минута. Това е втори гол за Гаич в пет мача за клуба. И донесе успех на аутсайдера след 11 мача без победа.

Ювентус остава на трета позиция и вече изостава с десет точки от лидера в класирането Интер. Юве има 55 точки, Интер – 65. 55 точки има и четвъртият Аталанта. Интер няма да играе този уикенд, тъй като мачът със Сасуоло беше отменен заради много заразени с коронавирус в тима на Антонио Конте.

Милан измъкна 3:2 във Флоренция

Вторият Милан измъкна ценна победа с 3:2 над Фиорентина. Златан Ибрахимович откри резултата още в деветата минута, а после удари и греда за росонерите. Ибрахимович вече има 15 попадения този сезон и е най-възрастният играч с подобно постижение в Серия А. Пулгар изравни в 17-ата минута. В началото на второто полувреме Франк Рибери направи 2:1.

Милан обаче не се предаде и Брахим Диас изравни за 2:2. А в 72-ата минута Чалханоглу направи нов обрат – 2:3.