Ювентус продължи победната серия – ВИДЕО

Ювентус продължи победната си серия от началото на сезона. Старата госпожа спечели с 2:0 в Удинезе и вече има 10 поредни успеха. Головете в Удине вкараха Бентакур и Кристиано Роналдо.

Португалецът се завърна в стартовия състав, след като не игра през седмицата срещу Йънг Бойс заради наказание. Той беше замесен много сериозно в повечето атаки на Юве. Освен гола Роналдо имаше още пет удара по посока на вратата.

Удинезе - Ювентус
Физиономиите на играчите на Удинезе казват всичко: Роналдо е засилил топката към мрежата

Вратарят на Удинезе Симон Скуфет спаси каквото можа, включително шутове на Роналдо, Жоао Кансело и Федерико Бернардески. За домакините Антонин Барак бе най-близо до гола, но ударът му се отби от гредата.

Рома се изкачи на трето място

В другите мачове днес Каляри надви Болоня с 2:0, за да излезе пред съперника си в класирането.

Рома пък взе визитата си на Емполи с 2:0. Това бе трети пореден успех за вълците и ги изкачи на трето място в класирането. Головете за столичани вкараха Нзонзи в 36-а минута и Джеко в 85-ата. Попадение на Франческо Капуто в 58-а минута за Емполи пък бе отменено след намеса на ВАР системата.