Ювентус, Дибала
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Ювентус продължи напред след четвърта победа

Ювентус се класира за елиминациите в Шампионската лига след 4:2 над Зенит Санкт Петербург. Победата е четвърта поред за бианконерите в турнира. С 12-те точки те вече са сигурни за следващата фаза.

Най-добре за Ювентус игра Паоло Дибала. Аржентинецът вкара два гола и добави една асистенция. Именно той откри още в 11-ата минута. После обаче Бонучи си вкара автогол за 1:1. Дибала направи 2:1 от дузпа в 58-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Федерико Киеза. Самият Киеза се разписа за 3:1 в 73-ата минута. До края Алваро Мората добави още едно попадение за Ювентус, а Сардар Азмун вкара за 4:2 в добавеното време.

По-рано в тази група Челси надви Малмьо с 1:0. Голът вкара Хаким Зийеш в 56-ата минута. Той  не се беше разписвал в европейски мач от август насам. Сините са втори с 9 точки, Зенит е трети с 3, Малмьо е с 0 точки.

В група G Лил обърна с 2:1 Севиля, въпреки че изоставаше с 0:1 на почивката. В другия мач в тази група Волсфбург надви с 2:1 Залцбург. Така вълците взеха първи успех в тазгодишното издание на турнира. Залцбург води със 7 точки, Лил има 5, с колкото е и Волфсбург. Севиля е последен с 3 точки.