Ювентус - Сасуоло

Ювентус пречупи в края десетима от Сасуоло – ВИДЕО

Ювентус измъкна труден успех у дома над Сасуоло в двубой от 17-ия кръг на Серия А. Шампионите спечелиха с 3:1, като вторият и третият гол паднаха в края на мача.

Бианконерите, които в миналия кръг нанесоха първа загуба на лидера Милан, не впечатлиха с изявите си до почивката, но получиха числено преимущество след директния червен картон на Педро Обианг в добавеното време на първата част. Обианг беше изгонен за грубо влизане срещу Киеза.

Това даде очаквано предимство и Данило изведе домакините напред в 50-та минута. Десетина минути по-късно обаче Грегоар Дефрел възстанови изравни – 1:1. Гостите се отбраняваха добре, но бяха сломени в заключителните минути на срещата.

В 82-ата минута Аарън Рамзи се разписа след асистенция на Джанлука Фработа за 2:1. Това беше първият гол на Рамзи през сезона. В добавеното време Кристиано Роналдо отбеляза дежурния си гол за 3:1. Торинци се върнаха в Топ 4 и имат актив от 33 точки – на седем от водача Милан, но и с мач по-малко от росонерите. Сасуоло е седми с 29 точки.

В следващия кръг Ювентус гостува на Интер в дербито на Италия. Доста вероятно е мачът да бъде пропуснат от Дибала и Маккени. И двамата бяха сменени на почивката заради травми.