Рома - Ювентус

Ювентус победи Рома и е сам на върха – ВИДЕО

Ювентус победи Рома с 2:1 като гост на „Олимпико“ пред 60 500 зрители в среща от 19-я кръг. Този успех позволи на Старата госпожа да оглави класирането в Серия А. Юве има 48 точки, две повече от втория Интер. На трета позиция е Лацио с 42 точки и мач по-малко. В първата петица са също Аталанта (35) и Рома (35).

Турският защитник Мерих Демирал даде преднина на Ювентус още в третата минута. Той се разписа след центриране на Дибала. Само седем по-късно Кристиано Роналдо удвои преднината от дузпа. За португалеца това бе 26 гол в 28 мача този сезон.

Домакините върнаха един гол в 68-ата минута чрез Диего Пероти. Той също се разписа от дузпа. Малко преди това Джеко удари греда. До края попадение на Игуаин бе отменено заради засада, а Коларов изпусна добър шанс да изравни.

Дзаниоло, контузия

Тежката травма на Дзаниоло

20-годишният атакуващ полузащитник на Рома Николо Дзаниоло получи тежка травма по време на мача. Според първите прогнози Дзаниоло е скъсал връзки в коляното.

Младият халф пострада след стълкновение с Адриен Рабио и Матейс де Лихт в 31-ата минута. Футболистът напусна терена облян в сълзи и бе откаран в клиниката „Вила Стюарт“.

Сроковете за възстановяване след подобни травми са между шест и девет месеца. Тоест сигурно е, че Дзаниоло няма да играе повече този сезон. До момента той изигра 18 мача, в които записа четири гола и една асистенция.