Ювентус - Интер

Ювентус победи Интер, Роналдо не счупи рекорда – ВИДЕО

Ювентус победи Интер с 2:0 в дербито на Италия и си върна първото място в класирането на Серия А. Двубоят се игра пред празни трибуни заради върлуващия в страната коронавирус. В Италия има 7375 заразени и 366 починали от инфекцията.

Иначе в подреждането Старата госпожа има 63 точки, Лацио – 62. Интер е трети с 54, но и мач по-малко.

Головете за Ювентус паднаха през второто полувреме. Аарън Рамзи откри резултата в 54-ата минута. 13 по-късно Паоло Дибала вкара за 2:0 след пас на Рамзи. В края червен картон за гостите получи Падели.

Кристиано Роналдо не подобри рекорда

След втория гол единствената интрига остана дали Кристиано Роналдо ще вкара гол. Португалецът имаше два добри шанса в 94-ата минута, но ги пропусна. Португалецът се преструваше, че поздравява фенове на влизане в стадиона, но не се разписа за първи път от 10 ноември насам. Така той не успя да подобри рекорда на Габриел Батистута и Фабио Куалярела от 11 поредни мача в Серия А с поне един гол. Роналдо също остана с 11 поредни срещи.

Преди двубоя журналисти и официални лица бяха проверявани за висока температура. Очаква се в следващата седмица Бундеслигата и Висшата лига също да вземат решение за срещи пред празни трибуни. По-рано днес това се случи и в България.