Ювентус - Хелас Верона
Снимка; ЕРА/БГНЕС

Ювентус отново не спечели в Серия А – ВИДЕО

Ювентус направи нова грешна стъпка от началото на сезона в Серия А. Шампионът имаше предимство, но стигна само до 1:1 при домакинството си на Верона в петия кръг.

Бианконерите продължават да бъдат без далия положителна проба за коронавирус Кристиано Роналдо. В негово отсъствие те бяха близо до това да запишат първо поражение за сезона. Гол на Мората беше отменен, а след това Андреа Фавили вкара за 0:1. Юношата на Ювентус даде преднина на Верона в 60-та минута. Все пак тимът на Андреа Пирло стигна до точката, благодарение на Деян Кулушевски. Той изравни в 78-та минута с втория си гол от старта.

Ювентус записа трето равенство в пет мача и заема пето място в класирането с 9 точки. Верона е на осма позиция с точка по-малко.

Братя Инсинье вкараха за два различни отбора в един мач

Наполи излезе втори в класирането на точка зад Милан след победа с 2:1 над Беневенто. Роберто Инсинье откри за домакините в 30-ата минута. Той е юноша на Наполи и по-малък брат на капитана на южняците Лоренцо Инсинье. Разликата между двамата е три години – 26 срещу 29. Роберто обаче има само два мача за Наполи в кариерата си, докато Лоренцо има 352. Самият Лоренцо изравни след час игра. Малко по-късно Петаня вкара за 1:2.

„Казах му, че моята левачка е по-добра от неговата. Днес беше щастлив ден за семейството. Много съм щастлив за брат ми“, каза Лоренцо след двубоя. „Щастлив съм, но и нещастен, защото първият ми гол в Серия А е срещу брат ми. Иначе е супер да играя срещу него и срещу Наполи“, обясни Роберто.