Ювентус
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Ювентус обърна Рома до 4:3 за седем минути

Ювентус обърна драматично Рома с 4:3 и продължи силната си серия в Серия А. Бианконерите вече седем мача нямат поражение, докато Рома записа втора поредна загуба. Ювентус продължава и преследването на място в Топ 4. Юве събра 38 точки – три по-малко от четвъртия Аталанта.

Иначе двубоят на „Олимпико“ беше изключително зрелище. Рома поведе в 11-ата минута чрез Тами Ейбрахам, реализирал своя 14 гол след трансфера си през лятото. Само седем минути по-късно Дибала изравни.

В началото на второто полувреме вълците вкараха набързо за 3:1. Първо се разписа Мхтарян, а после – Пелегрини. Ювентус обаче обърна всички само за седем минути между 70-ата и 77-ата. Първо Локатели вкара за 3:2. Веднага след това Кулушевски изравни. А малко по-късно Де Шилио завърши обрата – 3:4. Юве остана с човек по-малко в 81-та минута, когато Де Лихт беше изгонен за игра с ръка. Реферът Маси отсъди и дузпа, но Счесни спаси удара на Пелегри. До края имаше и шест минути добавено време, но тимът на Масимилиано Алгери удържа.

По-рано днес Наполи победи Сампдория с 1:0 и задържа третото място в класирането. Единственият гол вкара Петаня още в началото на сблъсъка. Южняците имат 43 точки – две повече от четвъртия Аталанта, който обаче е и с мач по-малко. Днес бергамаските разбиха Удинезе с 6:2 като гост.