Порто - Ювентус

Ювентус се измъкна с минимална загуба в Порто

Порто победи Ювентус за първи път в историята си в първия осминафинал от Шампионската лига. Синьо-белите спечелиха с 2:1, като вкараха головете си в първите минути на първото и второто полувреме. Юве нямаше точен удар до 70-ата минута, но намали пасива си в 82-ата чрез Киеза. А в четвъртата минута на добавеното време имаше основателни претенции за дузпа. Реферът обаче не видя нарушение срещу Кристиано Роналдо.

Мехди Тареми откри за Порто след грешен пас назад на Бентанкур. Голът падна някъде около 60-ата секунда, като домакините коригираха минутата от втора на първа. Ювентус беше надигран, но все пак Рабио имаше шанс да изравни, но не уцели вратата.

19 секунди след паузата Порто поведе с 2:0. Муса Марега проби и реализира след хубав удар. Това е най-бързият гол, допуснат от италианския тим въобще през второто полувреме.

Бианконерите не създаваха голови положения, но все пак се добраха до попадение. То беше вкарано в 82-ата минута от Киеза. Това беше първи гол, допуснат от Порто след 9 часа футбол в Шампионската лига.