Ювентус мина с лекота и през Фиорентина – 3:0 – ВИДЕО

Фиорентина - Ювентус
Киелини празнува след гола си

Ювентус продължи отличната си серия от началото на сезона в Италия. Бианконерите минаха с лекота през Флоренция и спечелиха с 3:0. Така Юве вече има 11 точки аванс на върха на класирането пред Наполи. Южняците играят в понеделник в Бергамо.

Шампионите поведоха след половин час игра след отличен удар на Бетанкур, който направи двойно подаване с Дибала. Този гол обаче остана единствен през първото полувреме.

Киелини бележи за Ювентус след 18 месеца

Виолетовите натиснаха след паузата, но не стигнаха до изравнително попадение. Вместо това в 69-а минута те получиха още един гол във вратата си. Той бе дело на Джорджо Киелини, който се разписа за тима след пауза от 18 месеца. Киелини стреля, вратарят Албан Лафон изби, но топката падна зад гърба му за 0:2.

Роналдо вкарва за 0:3
Кристиано Роналдо изравнява постижение от 1957-а

Десет минути по-късно Кристиано Роналдо вкара за 0:3. Португалецът се разписа от дузпа. Това бе десети гол за него в Серия А. Така той излезе на върха на класирането при стрелците в Италия. Десет попадения има и Кжищоф Пятек от Дженоа. Последният футболист на Юве, вкарал 10 гола в първите си 14 мача е Джон Чарлс. Постижението на уелсеца датира от преди половин век – от 1957-а година.